O hře Roller Coaster Tycoon 3

    

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Základní informace o hře RCT3 zde nenaleznete, (jsou jinde na Internetu), zde naleznete pouze několik mých názorů a postřehů (silně subjektivních - jsem "hračička-stavitel").

Pokud jste příznivce her stylu "tatatata" nebo do kolečka opakující se "hops" (nebo jiných her stylu pokus-omyl-znova) nic pro Vás.

Kritiku berte s rezervou, možná jen nevím jak na to.

 

Co považuji za vynikající na RCT3

 

1) velká svoboda tvorby a možnosti víceúčelového využití hry.

a) můžete se kochat nádhernou virtualitou prostředí - projíždět se na atrakcích (procházet se a dívat se očima Jonnyho Wattse - je taky prima)

b) stavět libovolně cokoliv (a to je to pravé pro mne - obzvlášť možnost procházet a prohlížet virtuálně to co si sami postavíte).

 

2) i po letech skvělá grafika a rychlost ( funkční i na staré gr.kartě GeForce 4 MX = zázrak v oblasti her )

Voda, průhlednost skel, nasvícení a světla v noci, to nemá prostě chybu.

 

3) a konečně to co je předmětem těchto stránek - rozšiřitelnost o další možnosti

 

Co považuji za otravné na RCT3

 

Nelze se zbavit správcování - možnost nastavit automatickou údržbu jedním kliknutím by nebylo na škodu (nevím jak komu, ale mě nepřipadá starat se trvale o "poblinkané chodníky" nebo "krmení zvířat" za záživné - možná chvilku).

Úplně nejotravnější je nemožnost vypnout hlášky z parku (navíc uprostřed obrazovky-děs), koho po čase zajímá, že se zase zasekl výtah nebo si návštěvníci nemohou dát kafe. (zvlášť když použije cheat na autoopravování atrakcí)

 

 

Co považuji za nešikovné na RCT3

 

a) menu je postaveno tak, že při více tématech a velkém množství dílců ve výběru jen rolujete a rolujete - stromová struktura by nebyla od věci (přidat témata do strukturovaných větví nelze - autoři počítali pouze s pár tématy)

b) v editoru nelze načíst (identifikovat) dílec pro další práci přímo z plochy stavby nebo alespoň aktivovat jeho pozici v menu (nutnost znovu a znovu hledat v menu )

 

 

Co mne pobavilo na RCT3

 

Dobré propracování "blbinek" s návštěvníky (nepodstatné ale pěkné)

Pokud patříte mezi pokusníky "co to udělá když" tak v RCT3 je pár drobných srandiček.

Chování "lidiček", když jim hýbete s cestou, smažete ji a oni pak někam padají nebo se snaží zachránit, plavou ve vodě nebo prchají před zvířaty které pustíte do ven z ohrady atd. (překvapilo mne, že si s tím programátoři dali tu práci - milé)

Předpokládám, že je tam toho víc, a to je pro zpestření hry o které si myslíte, že už ji znáte to pravé.